Коули Удроу изпраща Лутън в петия кръг на ФА Къп с късен победител в Евертън
Breaking News | 2024-01-27 | 20:57:34

Заместникът Коули Удроу вкара победния гол дълбоко в добавеното време, докато Лутън достига до петия кръг на ФА Къп само за втори път от 11 години с Победа с 2-1 над Евертън.

Посочените допълнителни пет минути вече бяха изтекли, когато удар с врата в корнер видя Удроу да реализира от близка дистанция, след като изчистването на Арнаут Данжума се отби в него.

Това спести изчервяването на вратаря на Хейтърс Тим Крул, чиято грешка изглеждаше така, сякаш позволи на домакините да се измъкнат с повторение при равенство, в което явно липсваше магия за мнозинството.

Нидерландският национал остави Джак Харисън от далечна дистанция изстрел се извива от хватката му и се стича над линията, за да отмени спорния автогол на Виталий Миколенко от първото полувреме.

Резервният вратар на Евертън Жоао Вирджиния, играч на мача при повторната им победа в третия кръг срещу Кристъл Палас преди 10 дни ги задържа в мача с две решаващи спасявания, докато Нейтън Патерсън също изчисти удар от линията.

Може би очакванията трябваше да бъдат намалени за равенство между 17-то и 18-то място във Висшата лига- поставени отбори, като и двата са съсредоточени върху избягване на изпадане, но Евертън не успя да зачете предимството на домакинството с невдъхновяващо представяне.

Евертън започна Бето на мястото на контузения Андре Гомеш, техния победител в мача срещу Палас , за едва шестия си старт за сезона при преминаване към 4-4-2.

Докато големият фронтмен беше пълен с ентусиазъм, всяка надежда, че може бързо да се свърже с Доминик Калвърт-Люин, скоро беше разсеяна тъй като двойката почти не се свързваше една с друга и често се озоваваха в една и съща зона, борейки се за една и съща топка.

В единия път, когато успяха да се изберат един друг, Бето отправи нисък удар встрани от на границата на наказателното поле, когато Калвърт-Люин вероятно трябваше да се подхлъзне в Харисън.

Лутън беше по-добър, но не много, с Илайджа Адебайо, който засече с глава центрирането на Карлтън Морис и ударът на бившия халф на Toffees Рос Баркли беше с глава от Джеймс Тарковски.

Когато в крайна сметка поведоха пет минути преди полувремето, не мина спор, защото Калвърт-Люин прекали с опитите си да атакува замахналата топка на Алфи Даути и ръката на Баркли за помощ беше осигурена инерция го отведе на земята.

Топката падна в пространството зад него, където Миколенко, под натиска на Рийс Бърк, я отклони надолу към близката греда и нямаше VAR, отсъден за намесата на Баркли.

Изравнителният гол на Евертън дойде 10 минути след почивката от техния единствен реален момент на качество на атака, когато централния пас на Бето извади Харисън, който показа сръчност на докосване, която му липсваше през по-голямата част от мача, за да улови и да намали, и слабото спасяване на Крул допринесе за асистенцията.

И от двете страни на тази Вирджиния показаха растящата си увереност, като заместиха отпочиналия Джордан Пикфорд, отхвърлиха удара с глава на Морис и след това стигнаха с върховете на пръстите си до удара на Адебайо срещу него след Лутън нападателят се възползва от пропуска на Джарад Брантуейт, за да създаде двама на един.

Въпреки това, съотборникът му Андрос Таунсенд, отдясно, имаше основателна причина да се чуди защо не е получил паса, но кога бившето крило на Евертън взе нещата в свои ръце, за да прескочи Тарковски и Вирджиния, Патерсън изчисти удара на Морис от линията.

Ударът на Бето беше отразен от Бърк, но след изтичане на секундите Удроу се нахвърли.